Заклади освіти Солотвинської селищної ради вживають заходи по боротьбі з тютюнопалінням

Дата: 09.10.2023 20:09

Проблема куріння серед підлітків поширюється зі швидкістю епідемії, не зустрічаючи перепон з боку держави і суспільства. Куріння, на думку підлітків, це шкідлива звичка, яка не несе сильної загрози.

Підлітки знаходять масу причин, щоб почати курити:

• наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;
  • тиск з боку однолітків;
  • відчуття новизни, інтересу;
  • бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;
  • вплив фільмів та реклами;
  • доступність і відносна дешевизна сигарет.

Службою у справах дітей Солотвинської селищної ради спільно з КЗ Центром надання соціальних послуг та поліцейським офіцером громади проведено в Солотвинському ліцею імені Лесі Українки лекцію про небезпеку та відповідальність тютюнопаління.

Серед молоді, віком від 13 до 15 років майже кожен п’ятий курить електронні сигарети. Магазини з пристроями для куріння — не єдиний варіант придбати такі сигарети. Зараз чималий вибір є в онлайн-просторі. Ціни від 100 гривень. І тут усе ще простіше. Про вік покупців на сайті запитують не завжди. Збрехати неважко. Варто лише натиснути позначку «мені є 18».

Верховна Рада посилила антитютюнову політику: за відповідний законопроєкт №4358 проголосували 317 депутатів.

Головні нововведення стосуються електронних сигарет та айкосів, які прирівняли до звичайних цигарок.

Після набуття закону чинності їх не можна буде курити в громадських приміщеннях, не можна буде продавати такі вироби неповнолітнім та рекламувати їх.

Штраф за продаж неповнолітнім тютюнових виробів, електронних сигарет та рідин до них складатиме 1 020 гривень, а в разі повторного порушення протягом року — 10,2 тис. гривень.