Дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон

Дата: 08.11.2023 17:02

Оформити дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон можна буде в Дії

Уряд ухвалив постанову про старт експериментального проєкту. Батьки дітей до 16 років зможуть оформити дозвіл на тимчасовий виїзд дитини за кордон онлайн. Послуга буде доступна в Дії. Кілька кліків — і документ готовий, без особистої присутності обох батьків, стосів документів та поїздок до нотаріуса.

Послуга буде безоплатною. Водночас класичний спосіб оформлення згоди в нотаріуса залишається доступним для батьків.

Наразі отримати дозвіл можна лише офлайн у нотаріуса в присутності обох батьків. Ця процедура забирає багато часу та ресурсів, адже необхідно збирати документи й свідоцтва. У результаті ви отримуєте завірену паперову заяву, яку легко втратити або ж десь забути. У такому разі дозвіл потрібно отримувати в нотаріуса заново.

Послуга реалізовується Міністерством цифрової трансформації, Міністерством юстиції, Державною прикордонною службою та Програмою EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.