В Солотвинській територіальній громаді відбувся семінар на тему "Розвиток сімейних форм виховання в громаді та патронату"
В рамках проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» у Солотвинській територіальній громаді відбувся семінар на тему "Розвиток сімейних форм виховання в громаді та патронату". Метою заходу є донесення до громадян інформації щодо забезпечення права дітей на виховання в родині, створення в громаді ПС, ДБСТ та сімей патронатних вихоателів.
В умовах війни, попри колосальні людські втрати як серед військових, так і серед мирного населення, в громаді збільшилась кількість дітей, які осиротіли починаючи з 2022 року і по теперішній час.
Патронатний вихователь, це нова форма виховання для дітей, яка дає дитині безпеку, догляд, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, не перебування дитини в лікарні, інституційному закладі, спілкування з рідними, а в разі неможливості повернення до біологічної родини – час для пошуку дитині нової сім’ї перебуваючи у сімейному колі.
Марія Попдякуник та Протоієрей Петро - перша створена сім’я патронатного вихователя в Закарпатській області. Протягом 3-х років, вони встигли доглядати та виховувати біля 10 дітей. Прийняті на виховання діти ростуть у сім'ї священика до моменту їх влаштування у сім'ї усиновлювачів/прийомних батьків. З практичним досвідом поділилась сім'я з учасниками семінару. Їхня розповідь настільки була зворушлива, що довело аудиторію до сліз.
Світлана Мацола, директорка Тячівської філії Закарпатського обласного центру зайнятості повідомила, що "Надання послуги патронату це офіційна форма працевлаштування, зараховується до трудового стажу, а за патронатного вихователя здійснюється сплата єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування."
"З 1 липня 2024 року щомісячна оплата праці патронатного вихователя становитиме 3 мінімальні заробітні плати (24 тис. грн), а уразі залучення до надання послуги патронату над дитиною патронатного вихователя з-поміж осіб, які провадять підприємницьку діяльність (ФОП), розмір грошового забезпечення патронатного вихователя за надану послугу патронату над дитиною становитиме три з половиною мінімальні заробітні плати на місяць (28 тис.) з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок" - про це повідомила Любов Дудла, начальник управління соціального захисту населення та ветеранської політики Солотвинської селищної ради.
Марія Реднік - начальник служби у справах дітей, донесла до аудиторію про проблеми сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, кількість дітей з громади, які влаштовані в притулках області та необхідність впровадження послуги патронату в Солотвинській громаді.
Дякуємо МБО Партнерство "Кожній Дитині" за організацію семінару, спікерам за надану інформацію та учасникам за активну участь.